Βήμα Διαλόγου Μελών

Δίκτυο Ανταλλαγών και Αλληλεγγύης Μαγνησίας

Πληροφορίες Εγγραφής

Οδηγίες εισόδου
SSL Certificate
SSL Certificate
Τώρα είναι Πέμ Μαρ 28, 2024 11:13 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 4 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Κείμενο διακήρυξης Δικτύου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 23, 2012 7:37 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δίκτυο
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2011 5:30 pm
Δημοσιεύσεις: 43
Σε αυτό το 'νήμα' θα συνδιαμορφωθεί ένα κείμενο διακήρυξης από τα μέλη που να περιέχει τις αρχές του Δικτύου, την φιλοσοφία του, του λόγους δημιουργίας του, τον τρόπο λειτουργίας του και ότι άλλο θεωρούν τα μέλη ότι είναι σημαντικό. Τα μέλη καθορίζουν τι είναι το Δίκτυο!


Κορυφή
 Προφίλ  
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 20, 2012 1:02 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Πέμ Ιαν 27, 2011 10:15 am
Δημοσιεύσεις: 62
Νομίζω ότι υπάρχει μια παρεξήγηση από κάποιους. Όταν κάποιος/α γίνεται μέλος του Δικτύου γίνεται μέλος με τις υπάρχουσες αρχές και φιλοσοφία. Τα κείμενα αυτά είναι δημοσιευμένα. Τα δύο βασικά κείμενα που εκφράζουν τόσο τη φιλοσοφία όσο και την πρακτική λειτουργίας του Δικτύου είναι το Καταστατικό λειτουργίας και ο Κανονισμός λειτουργίας. Το πρώτο είναι δημοσιευμένο στο site. Το δεύτερο βρίσκεται στις αποφάσεις της γενικής Συνέλευσης (Έχω μεγάλη ένσταση που δεν έχει μπει ακόμη στη θέση του δίπλα στο καταστατικό, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)

Αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να επικαιροποιήσουμε τα υπάρχοντα κείμενα και ενδεχομένως να τα εμπλουτίσουμε και όχι να γράψουμε μια άλλη διακήρυξη. Οι διακηρύξεις μια φορά γράφονται και στη συνέχεια γίνονται τροποποιήσεις και προσθήκες

Αυτό που μπορεί να γίνει επομένως είναι

α. Να γίνουν τροποποιήσεις - προσαρμογές στο Καταστατικό που απορρέουν από νεότερη απόφαση ψήφισης του Κανονισμού Λειτουργίας (ήδη έχω κάνει αυτές τις αλλαγές και τις έχω στείλει στη συντονίστρια η οποία έχει και την ευθύνη για την υλοποίηση των αποφάσεων)

β. Στο πλαίσιο αναβάθμισης του site να ξαναγραφούν ενδεχόμενα κάποια κείμενα στις κατηγορίες "ποιοι είμαστε", την πρώτη σελίδα και να προστεθεί ένα link για κείμενο με τις "Αρχές μας" αλλά και ένα σύντομο ιστορικό δημιουργίας του Δικτύου. Για το τελευταίο έχω ήδη στείλει ένα κείμενο αρκετά περιεκτικό στη γραμματεία και τη συντονίστρια.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 06, 2012 2:09 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Μαρ 25, 2011 7:30 pm
Δημοσιεύσεις: 147
Νομίζω θα μπορούσαμε να το θεωρήσουμε αυτό μια διαδικασία εμπλουτισμού και συνδιαμόρφωσης...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 06, 2012 7:09 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Μαρ 25, 2011 7:30 pm
Δημοσιεύσεις: 147
Ίσως ήταν λίγο βαρύς ο τίτλος..... :geek:

Θα μπορούσαμε να γράψουμε πως βλέπει η/ο καθεμία/ας μας το δίκτυο, τι θα θέλαμε να εκφράζει και τι στόχους πιστεύουμε ότι πρέπει να θέσουμε.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 4 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
 cron
Βήμα Διαλόγου Μελών - Δίκτυο Ανταλλαγών και Αλληλεγγύης Μαγνησίας

POWERED_BY

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com